شناسه خبر: 116845 منتشر شده در مورخ: 1399/07/08 ساعت: 10:39 گروه: اجتماعی
مدیر عامل شرکت آبفا استان یزد گفت: بیش از ۳۰ درصد از شبکه آبرسانی یزد باید اصلاح و بازسازی شود .

به گزارش یزدی نیوز«اصغر ریاضتی» در نشست  خود با اعضای شورای شهر یزد میزان تولید آب در شهر یزد را ۱۲۰ هزار مترمکعب در شبانه روز از منابع زیرزمینی و ۱۱۰ هزار مترمکعب در شبانه روز از منابع انتقالی عنوان کرد و گفت : میزان تولید و مصرف آب در شهر یزد با یکدیگر تفاوت قابل ملاحظه‌ای دارد که این موضوع در بحث آب بدون درآمد قابل مشاهده است. 

 
وی خاطرنشان کرد: میزان سرانه کل مصرف در شهر یزد  ۲۱۴  لیتر در شبانه روز می باشد و این میزان در روزهای گرم سال افزایش می‌یابد .
 
ریاضتی با اشاره به این که میزان بارش در ایران حدود یک سوم نرم جهانی است، اظهار کرد: میانگین بارش ۱۰ سال اخیر در استان یزد ۸۶.۹ میلی متر است که این نشان‌دهنده‌ی میزان کم بارندگی در حوضه‌های آبریز منطقه است.
 
وی اصلاح شبکه‌های فرسوده آبرسانی را از اقدامات حائز اهمیت معرفی و بیان کرد: میزان هدررفت آب در یزد ۱۹ درصد است که ۱۰ درصد آن مربوط به فرسودگی شبکه های آبرسانی و انشعابات فرسوده است.
 
وی افزود: شهر یزد دارای دو هزار و ۷۹۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۹۰ کیلومتر خط انتقال است و طبق برآورد صورت گرفته بین ۳۰-۳۵ درصد از این شبکه ها فرسوده بوده و نیازمند اصلاح و بازسازی است.
 
وی اجرای عدالت توزیع کیفیت آب در کل شهر یزد را از فعالیت های دارای اولویت در شهر یزد دانست و افزود : برای بهره مندی تمام شهروندان از آب باکیفیت یکسان باید پروژه رینگ آب شهری اجرا شود که اعتبار مورد نیاز برای اجرای آن ۷۵۰ میلیاردتومان محاسبه شده است . 
 
مدیر عامل شرکت آبفا پیاده‌سازی سیستم تله متری و کنترل آب شهر یزد را ازدیگر پروژه های دارای اولویت این شرکت عنوان کرد و گفت: افزایش ضریب اطمینان شبکه و تنظیم مناسب فشار در نقاط شبکه، جلوگیری از سرریز و به هدر رفتن آب مخازن‌، کاهش هزینه‌های نیروی انسانی، امکان تعبیه سیستم حفاظت در چاه‌ها و مخازن و جلوگیری از سرقت را از اهداف اجرای این سیستم است.
 
ویدر ادامه این جلسه وضعیت اجرای شبکه فاضلاب در شهر یزد را شرح داد و گفت: در حال حاضر  ۶۷۵ کیلومتر شبکه فاضلاب در سطح شهر اجرا ، تعداد ۴۶ هزار فقره انشعاب نصب و ۱۵۳ هزار نفر تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار گرفتند. 
 
به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد، ریاضتی در پایان توضیحاتی در خصوص روند اجرای مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی و ایستگاه پمپاژ آب شهر یزد که از محل اعتبارات تبصره سه در حال اجرا است ارائه داد.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2419 sec