شناسه خبر: 116838 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 ساعت: 18:31 گروه: اجتماعی
مدیر کل انتقال خون یزد از اهدای پلاسما توسط بیش از ۳۰۰ نفر از بهبودیافتگان کرونایی در استان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزتقوائی با اشاره به کاهش مراجعه به مراکز انتقال خون از زمان شیوع ویروس کرونا گفت: در شش ماه نخست امسال ۲۳ هزار و ۶۲۶ نفر به مراکز انتقال خون استان یزد مراجعه داشته که از این تعداد ۱۹ هزار و ۱۰۸ نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون استان یزد افزود: بیش از ۶۲ درصد مراجعه کنندگان اهدای خون در این مدت اهداکنندگان مستمر، بیش از ۲۵ درصد اهداکننده باسابقه بوده‌ و حدود ۱۲ درصد نیز برای بار اول خون خود را اهدا کرده‌اند.
تقوایی مشارکت بانوان یزدی را پایین عنوان کرد و اظهار داشت: از مجموع اهدا کنندگان خون در استان در شش ماهه نخست امسال، ۳.۶ درصد را بانوان و ۹۶.۴ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: در این مدت ۳۴۴ نفر پلاسما آفرزیس و ۳۵۵ نفر پلاکت آفرزیس اهدا کرده اند و ۲۹ هزار و ۶۲۱ واحد خون و فرآورده‌های خونی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در استان و بیش از دو هزار و ۶۰۰ واحد خون و فرآورده‌های خونی نیز به استان‌های همجوار تحویل داده شده است.
مدیرکل انتقال خون استان یزد تأکید کرد: همه افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند و در محدوده سنی ۱۸ تا ۶۰ سال قرار دارند و یک ماه از بهبودی کامل آن‌ها گذشته است، در صورت داشتن شرایط لازم برای اهدای پلاسما به اداره کل انتقال خون یزد واقع در صفاییه، میدان ابوذر مراجعه نموده و ضمن شرکت پویش شکرانه سلامت در جهت نجات جان بیماران این اداره کل را یاری کنند.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1387 sec