شناسه خبر: 116816 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 ساعت: 16:55 گروه: میراث و گردشگری
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان یزد از جمع‌آوری و ضبط سنگ قبرهای قدیمی قبرستان تاریخی روستای توران پشت به منظور حفاظت و حراست از اموال منقول تاریخی و فرهنگی این روستا خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزسرهنگ «مهدی رحیم‌زاده» با اعلام این خبر اظهار کرد: توران پشت یکی از روستاهای تاریخی در شهرستان تفت بوده که آثار تاریخی موجود در این روستا، نشان‎دهنده وجود حیات از زمان ساسانیان یا هخامنشیان است.

 
وی با اشاره به اقدامات قبلی حفاظتی، به گزارشات واصله ستاد خبری یگان حفاظت از مردم محلی روستا و درخواست در راستای حفاظت بیشتر از این روستا یاد کرد و گفت: کمیته‌ای متشکل از یگان حفاظت، حراست و کارشناس حقوقی این اداره کل، به توران پشت اعزام شده و تعداد ۵۸ سنگ قبر قدیمی جمع‌آوری و به محلی امن تحت نظارت شورای دهیاری، انتقال داده شد تا تصمیم نهایی در خصوص نگهداری بهتر این اشیاء تاریخی اتخاذ شود.
 
  به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، رحیم‌زاده در رابطه با اهمیت توران پشت، افزود: آنچه توران پشت را نسبت به دیگر روستاهای استان یزد متمایز کرده قدمت و وجود آثار تاریخی و طبیعی بسیاری در آن است.
 
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، خاطرنشان کرد: هر یک از این آثار تاریخی و فرهنگی به سهم خود، می‌تواند گردشگران و کاوشگران بسیاری را به این منطقه بکشاند و نظارت این اداره کل در حفاظت از میراث تاریخی و فرهنگی این منطقه با همکاری مردم روستا را می‌طلبد.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1386 sec