شناسه خبر: 116811 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 ساعت: 13:21 گروه: سیاسی
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای:

فضای مجازی در کشور ما بی‌صاحب است/سودی که نصیب آمریکایی‌ها می‌شود

فضای مجازی در کشور ما بی‌صاحب است/سودی که نصیب آمریکایی‌ها می‌شود
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای گفت: فضای مجازی در کشور ما بی‌صاحب است و هیچ نهادی در کشور مسئولیت آن را بر عهده نمی گیرد.

به گزارش یزدی نیوزمحمدصالح جوکار،در نشست ماهر سپاه الغدیر یزد اظهار داشت: کشورهای مختلف در جهان امروز شبکه ملی اطلاعات را پیگیری کرده‌اند اما با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب بارها بر ساماندهی فضای مجازی تاکید کرده‌اند، سوال این است که در کشور ما در زمینه شبکه ملی اطلاعات چه اقدامی انجام شده است.

 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس بیان کرد: تاکنون هزاران هزار میلیارد هزینه برای راه‌اندازی اینترنت و شبکه ملی اطلاعات انجام دادیم ولی این موضوع را با یک رابطی به فضایی متصل کردیم که سرورهای آن در کانادا و آمریکا هستند.
 
جوکار عنوان کرد: اکنون سرورهایی که در آمریکا و کانادا از فضای مجازی ما پشتیبانی می‌کنند، درآمدهای بسیاری به دست می‌آورند و نکته قابل توجه این است که آمریکایی‌ها هیچ زمانی اینترنت ایران را تحریم و محدود نکرده‌اند؛ دلیل این موضوع این است که آنها سود بالایی از این بخش به دست می‌آورند و حملات خود را هم به همین وسیله انجام می‌دهند.
 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با اشاره به حمایت‌های ضد انقلاب از نوید افکاری تصریح کرد: مقام معظم رهبری سال‌هاست می‌فرمایند که دشمنان به دنبال عوض کردن جای قاتل و مقتول هستند و موضوع نوید افکاری نمونه بارز آن است.
 
وی افزود: ما سال‌هاست که میلیون‌ها دلار برای سرورها به جیب آمریکایی‌ها و کانادایی‌ها می‌ریزیم اما هیچ بهره‌برداری برای پیشرفت کشور به این وسیله نکردیم و به جای آن، متحمل خسارت‌های بسیاری شدیم.
 
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فضای مجازی در کشور ایران بی‌صاحب است، تصریح کرد: هیج نهادی در کشور مسئولیت فضای مجازی را برعهده نمی‌گیرد.
 
جوکار گفت: در این زمینه به مجلس طرحی ارائه شد و من هم جزو امضا کنندگان آن بودم و بلافاصله این موضوع با تهاجم گسترده روبرو شد که می‌خواهند اینترنت را محدود کنند در حالی که این طرح اصلاً به دنبال ایجاد محدودیت نیست.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1338 sec