شناسه خبر: 116800 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 ساعت: 16:22 گروه: اقتصادی
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد: این اداره کل در میان ۳۱ استان کشور در پنج ماه ابتدایی امسال توانست رتبه نخست را در وصول معوقات بانک‌ها کسب کند.

به گزارش یزدی نیوزعلی کریمی اظهار داشت: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد در رده بندی استان‌های کشور با رشد ۲۶۳.۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل رتبه نخست کشور را بدست آورد.

وی افزود: در این رده بندی در حالی که میانگین وصول مطالبات کشور منفی ۴.۱ درصد بوده بعد از یزد استان‌های همدان، بوشهر، خراسان شمالی و لرستان در رتبه‌های دوم تا پنجم قرار دارند.
 
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد در ادامه با اشاره به جدیت در اجرای کامل قانون کاداستر تا پایان امسال گفت: بر اساس قانون حدنگار (کاداستر)، به منظور تعیین تکلیف اشخاص حقیقی و حقوقی، صاحبان اسناد باید حداکثر ظرف پنج سال (سال ۱۳۹۸) برای صدور و تعویض سند خود به صورت کاداستر اقدام کنند.
 
کریمی با اشاره به مهلت اجرای این قانون تا پایان امسال درباره مزایای سند کاداستری اظهار داشت: ماهیت فیزیکی مطلوب، ضریب امنیتی بالا، جلوگیری از تجاوز دیگران به زمین‌های شخصی و دولتی، قابلیت احیا در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه به دلیل نگهداری اسناد در چند نقطه از جمله مزایای اسناد کاداستری است.
 
وی خاطرنشان کرد: برای اجرای این قانون بویژه در دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها تنها در ۲ ماه مرداد و شهریور امسال بیش از ۲۰ جلسه در قالب مدیران ارشد اجرایی (استانداری) و قضایی (شورای قضایی و شورای حفظ حقوق بیت المال) به موضوع کاداستر اختصاص یافته تا دستگاه‌ها برای اجرای کامل قانون، ملزم شوند.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1318 sec