شناسه خبر: 116793 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 ساعت: 11:14 گروه: سیاسی
امام جمعه یزد با گرامیداشت شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم به ویژه سردار سلیمانی گفت: این سردار بزرگ نقشه‌های ۲۰ ساله صهیونیست‌ها در منکوب کردن شیعه را نقش برآب کرد.

به گزارش یزدی نیوز آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به اینکه آمریکا و جهان غرب، به دنبال سلطه گری در جهان هستند، اظهار داشت: برخی از اینها با مطلق دین مخالف هستند و برخی دیگر نیز با دین مشکلی ندارند اما با وارد کردن دین در حاکمیت مخالفت می‌کنند به ویژه دین اسلام که درس استکبارستیزی به انسان‌ها می‌دهد.

 
وی با اشاره به اینکه اسلام هدف دارد، افزود: هدف غربی‌ها لذت بردن در دنیا و با قدرت زندگی کردن است و در این مسیر هر چه بر سر سایر مردم آمد، برای آنها مهم نیست اما اسلام فقط به دنبال لذت‌های دنیوی نیست زیرا سرشت انسان را سرشت خدایی می‌داند و می‌گوید که انسان‌ها برای ماندن در این دنیا خلق نشده‌اند بلکه باید در مسیر تعالی و آمادگی برای یک زندگی جاودان در جهان آخرت گام بردارند.
 
امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد: فداکاری‌هایی که در دفاع مقدس شد، تمام نقشه‌های دشمنان ایران را هدر داد و همین اتفاق نیز در سوریه افتاد و تمام نقشه‌ها و برنامه‌های ۲۰ ساله آمریکا و صهیونیست‌ها برای منکوب کردن شیعه نقش برآب شد.
 
وی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ارزشمند دانستن حرکات وی برای حراست از حریم اهل بیت (ع) عنوان کرد: اتفاقاتی که سردار سلیمانی رقم زد را امروز سوری‌ها قدردان هستند و ما نیز باید او را احیاگر ایران، احیاگر حرم اهل بیت (ع) بدانیم.
 
ناصری در بخش دیگری از سخنان خود علت اینکه امروز کشور ما مورد هجمه و تحریم است را استکبارستیزی دانست و گفت: دشمن از اینکه ما زیر بار سلطه نمی‌رویم و به دنبال حفظ استقلال هستیم و می‌خواهیم در مسیر خدا و هدایت انسان‌ها حرکت کنیم، عصبانی است و مدام تهدیدها و تحریم‌های خود را افزایش می‌دهد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان ارزشمند رهبر معظم انقلاب در مورد مسائل مختلف کشور عنوان کرد: مسئولان فرمایشات رهبری را مدام مرور و مطالعه کنند و آن را سرلوحه امور و برنامه‌های خود قرار دهند.
 
ناصری از تلاش‌های مسئولان قدردانی کرد و اظهار داشت: مسئولان با همه زحماتی که می کشند لازم است در حوزه اقتصادی و حل معضل گرانی و تورم بیشتر پای کار باشند.
 
امام جمعه یزد ادامه داد: کارخانه‌ها نیز از سود زیاد صرف‌نظر کنند و به بهانه دلار به مردم اجحاف نکنند و هوای مردم را داشته باشند و کالاهای تولیدی خود را ارزان‌تر در اختیار جامعه قرار دهند.
 
وی در مورد کرونا نیز اظهار داشت: مراقبت در زمینه کرونا حکم عقلی و شرعی است و همه موظف هستند از جان خود و دیگران در برابر این ویروس محافظت کنند و همین‌که فردی از ماسک استفاده می‌کند یعنی اینکه برای سلامت و حفظ جان خود و مردم ارزش قائل است.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1368 sec