شناسه خبر: 116791 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 ساعت: 09:55 گروه: شهرستان ها
مدیر جهادکشاورزی شهرستان میبد از پیش‌بینی برداشت ۲۱ هزار تن محصول انار از سطح ۱۲۰۰ هکتار باغات این شهرستان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز«صدر پورکوثری»  ضمن اشاره به این که انار عمده‌ترین محصول باغی شهرستان میبد است، اظهار کرد: سطح زیرکشت محصول انار در میبد ۱۲۰۰ هکتار است و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۲۱ هزار تن انار از باغ‌های این شهرستان برداشت شود.

 
 وی با بیان این که ارقام انار در شهرستان میبد از نوع میخوش، دانه قرمز، پوست نازک، دانه سفید و شیرین است، افزود: محصولات انار شهرستان میبد علاوه بر مصرف داخلی در استان، به سایر استان‌ها نظیر تهران، کرمان، اصفهان، هرمزگان و فارس صادر می‌شود.
 
پورکوثری با بیان این که برداشت محصول انار در شهرستان میبد نسبت به سال گذشته تغییر عمده‌ای نداشته است، گفت: شرایط مناسب آب و هوایی امسال میبد بر کیفیت محصول انار این شهرستان اثر گذاشته است و همین باعث شده تا همانند سال گذشته، کاهش محصول یا آسیب چندانی در این بخش نداشته باشیم.
 
 مدیر جهاد کشاورزی مسید در خصوص مهمترین آفات محصول انار در این شهرستان، اظهار کرد: کرم گلوگاه و آفت مگس مدیترانه‌ای مهمترین آفتی است که محصول انار را به شدت تهدید و به آن خسارت وارد می‌کند.
 
وی با اشاره به خسارت ۲۰ درصدی آفت مگس مدیترانه‌ای در سال جاری، گفت: سعی شده با هشدارها و توصیه‌های پیشگیرانه به صورت جدی از حمله مگس مدیترانه‌ای جلوگیری شود.
 
این مسئول با اشاره به این که آفت مگس مدیترانه‌ای، بومی شهرستان نیست، ابراز کرد: این آفت در مرحله شیرین‌شدن انار به محصول حمله می‌کند و کشاورزان باید آگاه باشند و در این راستا زمان برداشت محصول را به تعویق نیاندازند.
 
پورکوثری در پایان تنها راه مبارزه با آفت مگس مدیترانه‌ای را طعمه پاشی ذکر کرد و گفت: با توجه به نبود امکان سمپاشی مستقیم روی محصول انار، تنها روش مبارزه با این آفت اقدام به طعمه‌پاشی و تله‌گذاری برای جلوگیری از طغیان این آفت روی درختان انار است.
 
 
منبع:ایسنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3141 sec