شناسه خبر: 116778 منتشر شده در مورخ: 1399/07/04 ساعت: 14:38 گروه: اجتماعی
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به انجام بالغ بر چهار هزار مورد بازرسی مربوط به اتباع خارجی در استان طی سال گذشته، از شناسایی ۷۷۱ تبعه غیرمجاز در واحدهای تولیدی در این مدت و برخورد قاطع با کارفرمایان متخلف در به کارگماری اتباع غیرمجاز خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز«عماد تشکری» با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان با بیان این که در سال گذشته ۷۷۱ تبعه غیرمجاز در واحدهای تولیدی استان شناسایی شده‌اند، تصریح کرد: بازرسان این اداره کل ۳۰۷ برگ جریمه برای متخلفین صادر کرده و از این تعداد ۵۵ کارفرمای متخلف به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.

 
وی ضمن اشاره به این که سال گذشته ۵۱ مورد صدور پروانه کار برای اتباع خارجی در استان صادر شده است، افزود: ۱۶۴ پروانه کار اتباع خارجی در سال گذشته تمدید و تجدید شده و همچنین ۷۰پروانه کار ابطال شده است.
 
به گفته سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، چهار هزار و ۸۵ مورد بازرسی اتباع خارجی توسط بازرسان این اداره کل در سال گذشته صورت گرفته است.
 
«سعید پرویزی» مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان نیز در این نشست بر لزوم همکاری و همفکری این اداره کل با حوزه اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد و گفت: بازرسی های مشترک گشت اتباع خارجی در سال گذشته بسیار کم بوده است و افزایش این گشت ها با همکاری تمامی دستگاه ها  باید در اولویت قرار گیرد.
 
وی با اشاره به حضور اتباع خارجی غیرمجاز و اشغال فرصت های کاری استان گفت: میادین میوه و تره بار، کوره‌های آجرپزی، گلخانه‌ها و غیره برخی از مکان‌هایی هستند که اتباع غیرمجاز در آن مشغول هستند و حتی نرخ گذاری میوه، آجر و غیره استان را آنها انجام می‌دهند که ساماندهی اتباع در دستور کار مسئولین استان قرار گرفته و در این راستا جلسات متعددی برگزار شده است.
 
پرویزی با اشاره به تعامل این اداره کل با دستگاه قضایی استان، تصریح کرد: صدور حکم سیار توسط دادستان یزد باعث تسهیل در گشت های مختلف در محلات شده و فوراً با مزاحمت هایی که اتباع غیرمجاز برای مردم در محلات ایجاد می کنند برخورد می شود.
 
وی ایجاد اطلس مشاغل توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان را ضروری برشمرد و افزود: برخی از فعالیت ها در استان افراد بومی و حتی اتباع مجاز متقاضی کار در آن نیستند و باید برای تامین نیروی کار این حرفه ها تدابیری اندیشیده شود.
 
به نقل از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، این مسئول بر نقش پررنگ تر دفاتر کاریابی استان برای تامین نیروهای کار شرکت ها تاکید و بیان کرد: یزد برای اتباع خارجی از لحاظ اشتغال و سکونت دارای جاذبه است و باعث تردد آنها به استان شده است. مسائل فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و ... از جمله مباحثی است که حضور اتباع غیرمجاز برای استان در پی داشته است.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1353 sec