شناسه خبر: 116773 منتشر شده در مورخ: 1399/07/04 ساعت: 11:13 گروه: اقتصادی
استاندار یزد بر ضرورت حمایت همه‌جانبه از صادرکنندگان استان تاکید کرد و گفت: این حمایت‌ها باید در دو حوزه سخت افزاری و نرم افزاری انجام شود.

به گزارش یزدی نیوزمحمد علی طالبی در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان که در سالن کوثر استانداری برگزار شد، با اشاره به شرایط خاص کشور و ضرورت حمایت همه جانبه از صادر کنندگان اظهار داشت: این حمایت‌ها باید در دو حوزه سخت افزاری و نرم افزاری دنبال شود.

 
استاندار یزد در مورد مشکلات سخت افزاری صادر کنندگان استان، بیان کرد: به منظور رفع این مشکلات، ایجاد شرکت‌های حمل و نقل ریلی بومی و شرکت‌های حمل و نقل بین المللی جاده‌ای برای حمل محصولات خاص را پیگیری می‌کنیم.
 
وی افزود: گمرک، بندر خشک و پایانه صادراتی کاشی و سرامیک از جمله زیرساخت‌های خوب استان در حوزه سخت افزاری هستند.
 
طالبی ادامه داد: در حوزه مشکلات نرم افزاری، پیگیر ایجاد شرکت یا ساختاری حقوقی برای بازاریابی بین المللی محصولات استان هستیم.
 
استاندار یزد با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات صادرکنندگان، ضوابط مربوط به بازگشت ارز است، گفت: برای حل این مشکل مکاتبات و پیگیری‌هایی در سطح ملی داشته‌ایم.
 
طالبی با بیان اینکه در شش ماهه اول سال جاری به دلیل مشکلات نشأت گرفته از شیوع بیماری کرونا، شاهد افزایش صادرات نبوده‌ایم، تصریح کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته امیدواری بسیاری به افزایش نرخ صادرات استان در شش ماهه دوم سال جاری داریم.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1481 sec