شناسه خبر: 116772 منتشر شده در مورخ: 1399/07/04 ساعت: 10:31 گروه: اجتماعی
رئیس کل دادگستری استان یزد خواستار تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر پرونده‌های مسن در شوراهای حل اختلاف استان یزد شد.

به گزارش یزدی نیوزغلامعلی دهشیری در دیدار با کارکنان قضائی و اداری و مراجعان ساختمان مرکزی شوراهای حل اختلاف استان یزد به بررسی مسائل و مشکلات مراجعان و کارکنان شوراهای حل اختلاف پرداخت.

 
وی بر لزوم کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها به ویژه تعیین تکلیف پرونده‌های مسن باقی مانده در شوراهای حل اختلاف تاکید کرد و اظهار داشت: تسریع در رسیدگی و تکریم ارباب رجوع با رویکرد صلحی و ایجاد سازش، دو اصل مهمی است که باید مورد اهتمام باشد.
 
دهشیری با اشاره به اینکه فرهنگ صلح و سازش باید در میان مردم تقویت شود، افزود: کارکنان شوراهای حل اختلاف تلاش کنند با میانجی‌گری، اختلافات جزئی را حل و فصل کنند.
 
رئیس کل دادگستری استان یزد تاکید کرد: اگر این اتفاق بیفتد، علاوه بر اینکه مشکلات مردم حل می‌شود، از ورود پرونده به دادگاه‌ها نیز جلوگیری می‌شود.
 
وی تصریح کرد: شوراهای حل اختلاف باید تلاش کنند به کارکرد اصلی و اولیه خود بازگردند زیرا از ابتدا تشکیل شوراهای حل اختلاف برای حل و فصل دعاوی قابل حل بین مردم بود.
 
 بازدیدهای سرزده از حوزه‌های قضائی مختلف در استان یزد، از سیاست‌های اصلی دادگستری استان یزد در دوران تحول قوه قضائیه است که منشأ اصلاح روند امور و رضایتمندی کارکنان و افزایش روحیه نشاط آنها می‌شود.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1352 sec