شناسه خبر: 116529 منتشر شده در مورخ: 1399/04/29 ساعت: 12:09 گروه: اجتماعی
بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ۱۱ نفر با گروه سنی مختلف در یک دورهمی خانوادگی به ویروس کرونا مبتلا شدند.

به گزارش یزدی نیوزدکتر«ابراهیم سلمانی» سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی را خیانت به سلامت عمومی و افراد جامعه دانست و گفت:‌ متأسفانه طی چند روز گذشته در یکی از دورهمی‌های خانوادگی در شهر یزد بیش از ۱۱ نفر به کرونا ویروس مبتلا شدند.

 
وی تصریح کرد: دو روز بعد از اتمام این دورهمی کرونایی یکی از اعضای خانواده علائم ابتلا را پیدا کرده و بعد از بررسی‌ها و انجام آزمایش از افراد درجه یک فامیل مشخص شد، متأسفانه از ۱۴ نفر حاضر در این مهمانی، تعداد ۱۱ نفر به ویروس کرونا مبتلا هستند.
 
سلمانی ابتلای کودک چهار ساله این خانواده به ویروس کرونا را از جمله تلخ‌ترین قسمت این سهل‌انگاری عنوان و خاطرنشان کرد:‌ توجه به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری هرگونه مجالس و دورهمی‌ها، نقش مهمی در کاهش شیوع کووید ۱۹ ایفا می‌کند.
 
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی در پایان با بیان این‌ که رفتار این ویروس نوظهور نسبت به زمان آغازین شیوع آن تغییر کرده است، ‌تاکید کرد: تمام افراد فارغ از گروه سنی مشخص در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1500 sec