شناسه خبر: 106149 منتشر شده در مورخ: 1399/04/06 ساعت: 11:16 گروه: فرهنگی و هنری
اولین گردهمایی اعضای انجمن نمایش ابرکوه تحت عنوان نشست «صحنه 2» با هدف برنامه‌ریزی فعالیت‌های آینده این انجمن در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه برگزار شد.

به گزارش یزدی نیوز«اسماعیل اخلاقی»  اظهار کرد: اولین گردهمایی علاقه‌مندان و هنرمندان هنر فاخر تئاتر و اعضای انجمن هنرهای نمایشی ابرکوه در سال 1399 با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن آمفی‌تئاتر این اداره با عنوان «صحنه 2» برگزار شد.

 
مسئول انجمن هنرهای نمایشی ابرکوه خاطرنشان کرد: این گردهمایی به پیشنهاد اداره ارشاد و انجمن هنرهای نمایشی با هدف برنامه‌ریزی فعالیت‌های نمایشی در روزهای پیش رو با توجه به شیوع کرونا، برگزار و مقرر شد در صورت پایان کرونا یا تضعیف زنجیره انتقال آن، فعالیت‌های نمایشی مانند برگزاری کارگاه‌ها و ورکشاپ های آموزشی، اجرای نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی، اجرای پرده‌خوانی و نقالی از سر گرفته شود.
 
«حمیدرضا بصیری» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابرکوه نیز در این‌ باره اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین رویدادها و حرکت‌های هنری در حوزه هنر نمایش رخ می‌دهد که تلاش داریم با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، انجمن هنرهای نمایشی استان و خصوصاً هنرمندان تئاتر، مقدمات این رویداد هنری را فراهم آوریم.
 
وی تصریح کرد: یکی از عواملی که باعث می‌شود بین هنرمندان همدلی و همکاری بیشتری ایجاد شود، برگزاری و اجرای جشنواره‌ها و نشسته‌ای هنری همچون صحنه 2 است که علاوه بر ایجاد همدلی و همسویی، موجب رقم خوردن رقابت‌های مثبت که حاصل آن پیشرفت و توسعه است، خواهد شد.
 
بصیری تأکید کرد: در همین راستا و به‌ منظور رشد و ارتقا هنرهای نمایشی تلاش داریم گروه‌های نمایشی را که آثار فاخر و در خور توجه تهیه و ارائه کنند، در سامانه ثبت و استقرار گروه‌های نمایشی ایران ساماندهی کنیم.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1393 sec