شناسه خبر: 106137 منتشر شده در مورخ: 1399/04/05 ساعت: 17:14 گروه: اجتماعی
رئیس‌ پلیس فتا استان‌ یزد از شناسایی فردی خبر داد که در پیج اینستاگرامی خود اقدام به پخش زنده مصادیق مجرمانه و مخالف با شئونات اسلامی می‌کرد.

به گزارش یزدی نیوزسرهنگ «مرتضی ابوطالبی» با بیان این‌ که در پی رصد و پایش فضای مجازی، صفحه‌ای با موضوع انتشار محتوای غیراخلاقی در اینستاگرام شناسایی شده است، اظهار کرد: در بررسی‌های انجام متعدد مشخص شده این پیج اقدام به پخش زنده مراسمات و مهمانی‌هایی مخالف با شئونات اسلامی در طول شبانه‌روز کرده است.

 
وی افزود:‌ دختر نوجوانی که همراه پدر و مادر خود بعد از احضار تلفنی به این پلیس فراخوانده شدند مدعی شد، این اقدام را با هدف افزایش تعداد بازدیدکنندگان و کسب درآمد برای کمک به  بهبود مشکلات مالی پدر انجام داده و به هیچ عنوان فکر نمی کرده که اقدامش جرم باشد.
 
رئیس‌ پلیس فتا استان‌ یزد به والدین توصیه کرد: فعالیت فرزندان در فضای مجازی را بررسی کنید چرا که شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام به افراد اجازه می‌دهد تا در صفحه شخصی شبکه‌های اجتماعی بدون در نظر گرفتن آسیب‌ها و تهدیدات و همچنین عواقب اجتماعی بارگزاری موارد مجرمانه با هر انگیزه‌ای  منجر به پیگرد قضایی می شود.
 
سرهنگ ابوطالبی در پایان از شهروندان خواست: در صورت مواجه با هرگونه موارد مشکوک در فضای سایبر مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش های مردمی به همکاران ما اطلاع دهند.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1397 sec