شناسه خبر: 106067 منتشر شده در مورخ: 1399/04/01 ساعت: 16:51 گروه: اجتماعی
رئیس کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان یزد:

۳۵ درصد دانش‌آموزان در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند

۳۵ درصد دانش‌آموزان در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند
رئیس کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان یزد گفت: بین ۲۵ تا ۳۵ درصد دانش آموزان در معرض آسیب‌های اجتماعی و نیازمند آموزش‌های مستمر و اثرگذار هستند.

به گزارش یزدی نیوز عباسعلی دانافر در نشست خبری رؤسای کمیته‌های شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان یزد با بیان اینکه اعتیاد بیشتر از اینکه یک پدیده زیستی باشد، یک پدیده اجتماعی است، اظهار داشت: مهمترین ویژگی این پدیده اجتماعی، پیچیدگی آن است.

 
وی عنوان کرد: پدیده‌های اجتماعی گاهی مشخص نیست که علت هستند یا معلول و همین امر نیز سبب شده نتوان تعریف مشخصی از اعتیاد ارائه داد.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد بیان کرد: گاهی فردی با توان مالی بالا حتی تا سه برابر معتاد متجاهر و بی خانمان مواد مصرف می‌کند اما چون دارای توان مالی خوبی است، اعتیادش هرگز آشکار نمی‌شود و این همان پیچیدگی پدیده اجتماعی اعتیاد است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای طرح یاریگران زندگی در ۳۴۲ مدرسه استان یزد خبر داد و اظهار داشت: این طرح بر اساس برنامه زمان بندی انجام شده اجرا خواهد شد.
 
دانافر با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵ تا ۳۵ درصد دانش آموزان در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند، افزود: این خطر رسالت ما را دشوارتر می‌کند بر این اساس طرح‌های متعددی به منظور آموزش و حفظ سلامت دانش آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی در سطح مدارس اجرا می‌شود.
 
وی تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی یک خطر جدی است و باید تلاش کنیم از گرفتار شدن دانش آموزان به این آسیب‌ها با تمام توان جلوگیری کنیم.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1355 sec