شناسه خبر: 105725 منتشر شده در مورخ: 1399/03/12 ساعت: 09:16 گروه: اجتماعی
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با توجه به تعداد بالای پرونده های خانوادگی در شهرستان بافق، تشکیل بنیاد صیانت از خانواده در این شهر ضرورت دارد.

به گزارش یزدی نیوز غلامعلی دهشیری در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان بافق با بیان اینکه نیمی از پرونده کیفری و حقوقی شهرستان بافق مرتبط با موضوع و امور خانواده است، اظهار داشت: اگر خانواده مدیریت شود، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی حل می‌شود.

 
وی از جوانان پشت خط ازدواج به عنوان یکی دیگر از آسیب‌های جدی حوزه خانواده یاد کرد و بیان داشت: باید همه نهادها با توجه به مسئولیت خطیر خود در حوزه خانواده زمینه لازم را جهت تسهیل ازدواج جوانان فراهم کنند.
 
دهشیری با بیان اینکه امنیت، عدالت و فراوانی نعمت از نیازهای اولیه جامعه و بشریت است، گفت: در ارزش گذاری رابطه دولت با ملت سخن از کیفیت و میزان خدمت عمومی است.
 
وی با بیان اینکه هدف ادیان الهی، ارسال رسل و انزال کتب، عدالت در جامعه بوده است، عنوان کرد: عدالت کارکردهای متفاوتی در حوزه افرینش به مصداق کلام نبوی که بالعدل قامت اسموات و الارض و در حوزه تشریع و قانونگذاری و جزا و پاداش دارد و عدالت منطق بر فطرت انسانی است و همه به دنبال تحقق آن جهت رسیدن به نقطه کمال و سعادت الهی هستند.
 
رئیس کل دادگستری استان یزد ابراز داشت: دستگاه قضائی با نگاه احقاق حق و اجرای عدالت و ابطال باطل و مبارزه باظلم و بی عدالتی ایجاد شده تا مستقل و قاطع و استوار عدالت را اجرا کند و به عنوان پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی وظایفی بر عهده دارد که مهمترین آن تحقق عدالت در جامعه به عنوان بخشی مؤثر از حاکمیت است.
 
وی افزود: با حضور آیت الله رئیسی در مدیریت جهادی قوه قضائیه انگیزه و همت مضاعفی در کارکنان آن ایجاد شد که رسیدگی به بیش از ده هزار پرونده و کاهش پرونده‌های مسن و معوق در ۵ ماهه گذشته در استان یزد گواهی بر این ادعا است.
 
دهشیری با اشاره به حکم مقام معظم رهبری در انتصاب آیت الله رئیسی اظهار داشت: معظم له در این حکم ۸ توصیه را بیان نموده‌اند که مردمی بودن،